Shqipëria U-16 fiton trofeun “UEFA Development 2015″

Kombëtarja shqiptare U-16 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi ka fituar edhe ndeshjen e tretë të turneut “UEFA Development 2015″. Ekipi kuqezi fitoi dje 1-0 përballë Qipros me një gol të shënuar në fund të pjesës së parë nga sulmuesi i talentuar Rolando Zenuni. Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për trajnerin Bushi, pasi fitoi

Kombëtarja shqiptare U-16 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi ka fituar edhe ndeshjen e tretë të turneut “UEFA Development 2015″. Ekipi kuqezi fitoi dje 1-0 përballë Qipros me një gol të shënuar në fund të pjesës së parë nga sulmuesi i talentuar Rolando Zenuni.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për trajnerin Bushi, pasi fitoi me Malin e Zi, Armeninë dhe dje përballë Qipros. Është hera e parë që Shqipëria e fiton këtë trofe.

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar