Shpëton fëmija me 4 këmbë

Shpëton fëmija me 4 këmbë

Një fëmijë 2 muajsh nga Namibia lindi me dy këmbë shtesë poshtë stomakut, ku mendohet se kjo ka ndodhur për shkak të një binjaku të pazhvilluar. Falë fondeve të dhuruara nga qeveria e Namibia-s vogëlushi iu nën shtrua një operacioni ku iu hoqën më sukses dy gjymtyrët e tepërta. Ndërhyrja kirurgjikale zgjati 9 orë dhe

Një fëmijë 2 muajsh nga Namibia lindi me dy këmbë shtesë poshtë stomakut, ku mendohet se kjo ka ndodhur për shkak të një binjaku të pazhvilluar.

Falë fondeve të dhuruara nga qeveria e Namibia-s vogëlushi iu nën shtrua një operacioni ku iu hoqën më sukses dy gjymtyrët e tepërta.

Ndërhyrja kirurgjikale zgjati 9 orë dhe Andrew Palismwe është në gjendje të mirë shëndetësore.

/Najada Fosa/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar