Rama-Enrico Letta takim ne Itali

Pas takimit me Tony Blair ne Londër ditën e djeshme, kryeministri i ardhshëm i vendit z.Rama sot niset drejt Italisë. Gjatë ditës së sotme kryesocialisti do jetë në Romë ku do të zhvillojë takime me Kryeministrin e Italisë Enrico Letta dhe Ministrin e Jashtëm Emma Bonino. Gjatë këtyre takimeve pritet të diskutohet rreth marëdhënies midis

Pas takimit me Tony Blair ne Londër ditën e djeshme, kryeministri i ardhshëm i vendit z.Rama sot niset drejt Italisë.

Gjatë ditës së sotme kryesocialisti do jetë në Romë ku do të zhvillojë takime me Kryeministrin e Italisë Enrico Letta dhe Ministrin e Jashtëm Emma Bonino.

Gjatë këtyre takimeve pritet të diskutohet rreth marëdhënies midis dy vendeve dhe për pprogramin e ardhshëm të qeverisë.

/Shkëndije Curri/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar