Meta takim me Arvizun, certifikimi i zgjedhjeve

Meta takim me Arvizun, certifikimi i zgjedhjeve

Gjatë mesditës së sotme kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim,Ilir Meta, do të takohet me ambasadorin e SHBA-së, Aleksandër Arvizu, në ambientet e selisë së Lëvizjes Sovialiste për Integrim. Në fokus të diskutimeve do të jetë certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. Në një deklartë, ambasadori Arvizu thekson nxitjen e institucioneve zgjedhore për certifikimin e zgjedhjeve

Gjatë mesditës së sotme kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim,Ilir Meta, do të takohet me ambasadorin e SHBA-së, Aleksandër Arvizu, në ambientet e selisë së Lëvizjes Sovialiste për Integrim.

Në fokus të diskutimeve do të jetë certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve.

Në një deklartë, ambasadori Arvizu thekson nxitjen e institucioneve zgjedhore për certifikimin e zgjedhjeve dhe konfirmimin e vullnetit të popullit shqiptar.

Ai gjithashtu deklaron se, pas fotmimit të qeverisë së re, të gjithë udhëheqësit dhe zyrtarët shqiptarë të riangazhohen ndaj procesit të integrimit europian dhe reformave të tjera që nevojiten.

/Enkeleda Cami/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar