Mbërrin në Shqipëri, Java e Muzikës Britanike

Mbërrin në Shqipëri, Java e Muzikës Britanike

Këshilli Britanik në bashkëpunim Bashkinë e Vlorës, Durrësit dhe Korçës sjellin sërish për publikun vendas Javën e Muzikës Britanike. Suprizat e këtij viti janë dy grupe të pop rrokut, China Rats dhe The Gaoler’s Daughter vinë për të performuar hitet e tyre më të reja muzikore. Turi i koncerteve në vendin pritet të nisë në

Këshilli Britanik në bashkëpunim Bashkinë e Vlorës, Durrësit dhe Korçës sjellin sërish për publikun vendas Javën e Muzikës Britanike.

Suprizat e këtij viti janë dy grupe të pop rrokut, China Rats dhe The Gaoler’s Daughter vinë për të performuar hitet e tyre më të reja muzikore.

Turi i koncerteve në vendin pritet të nisë në qytetin e Vlorës, në datë 12 gusht, pranë Sheshit Pavarësia.

Ky concert përkon në të njëtën kohë me Natën e Bardhë dhe Ditën Ndërkombëtare të  Rinisë.

Më pas grupet do të performojnë në Durrës në datë 13 gusht pranë sheshit Taulantia dhe datën e fundit  të koncertit e kanë në qytetin  e Korçës, në parkun Rinia ku bashkë me atmosferën e Festën së Birrës që organizon

Bashkia e këtij qyteti, korçarët do të kenë mundësi të ndjekin hitet më të mira të dy grupeve si:  To be Like I, (At least Those) Kids Are Getting Fed, Nipt it in the Bud, të grupit China Rats dhe nga The Gaoler’s Daughter hitet  e reja Cordelia, Hoë Do You Knoë, etj.

/Sonila Qazimi/

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar