Korçë, fillon “Festivali i Ushqimit”

Korçë, fillon “Festivali i Ushqimit”

Ka nisur dje  në Korcë aktiviteti i pervitshëm  “Festivali i Ushqimit”. Bashkia Korçë, në bashkëpunim me restorantet dhe piceritë e qytetit, organizon këtë eveniment që mbledh turistë nga zonat e ndrysme të Shqipërisë si dhe turistë të huaj. Prej datës 24 Korrik deri në 30 Shtator çdo të mërkurë do të ketë oferta speciale. Pjesëmarrës

Ka nisur dje  në Korcë aktiviteti i pervitshëm  “Festivali i Ushqimit”. Bashkia Korçë, në bashkëpunim me restorantet dhe piceritë e qytetit, organizon këtë eveniment që mbledh turistë nga zonat e ndrysme të Shqipërisë si dhe turistë të huaj.
Prej datës 24 Korrik deri në 30 Shtator çdo të mërkurë do të ketë oferta speciale. Pjesëmarrës në këtë aktivitet janë bërë shumë biznese, të cilat do t’ju shërbejnë klientëve me një menu të pasur, gatime tradicionale dhe një shërbim të shpejtë dhe të kulturuar.

Ky është viti i dytë që zhvillohet ky aktivitet, i cili duhet thënë se vitin e kaluar ka rezultuar shumë i suksesshëm.

/Elta Liksenaj /

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar