Kavaja, tashmë jo bastion i djathtë

Kavaja, tashmë jo bastion i djathtë

Ka përfunduar sot në orët e para të mëngjesit numërimi i votave në Bashkinë e Kavajës. Edhe pse qyteti i Kavajës është njohur si një ndër bastionet e djatha, ku Kryeministri Sali Berisha ka pas hedhur kanditaturën e tij në këtë zonë dhe gjithmonë ka dalë fitimtar. Por zgjedhjet e këtij viti e kanë ngjyrosur

Ka përfunduar sot në orët e para të mëngjesit numërimi i votave në Bashkinë e Kavajës.

Edhe pse qyteti i Kavajës është njohur si një ndër bastionet e djatha, ku Kryeministri Sali Berisha ka pas hedhur kanditaturën e tij në këtë zonë dhe gjithmonë ka dalë fitimtar.

Por zgjedhjet e këtij viti e kanë ngjyrosur me të rozë hartën e këtij rrethi.

Sipas të dhënave zyrtare që vijnë nga  KQZ-ja, koalicioni i majtë ka marrë në Kavajë  6560 vota krahasur me 4150 të PD-së.

/Erina Haxhiu/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar