Higuain drejt Juventusit

Higuain drejt Juventusit

Sulmuesi Higuain duket se këtë verë dëshiron të lërë Realin e Madridit për t’iu bashkuar Juventusit. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë argjentinasi në ndeshjen e tij të fundit në “Bernabeu”, ku thoshte se aventura me Realin ka përfunduar dhe se dëshiron të thithë pak ajër të ri. Sulmuesi ka kontratë me Realin

Sulmuesi Higuain duket se këtë verë dëshiron të lërë Realin e Madridit për t’iu bashkuar Juventusit. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë argjentinasi në ndeshjen e tij të fundit në “Bernabeu”, ku thoshte se aventura me Realin ka përfunduar dhe se dëshiron të thithë pak ajër të ri.

Sulmuesi ka kontratë me Realin deri në qershor të vitit 2016. Pas dëshirës së tij për t’u larguar, bardhezinjtë e Juventusit janë të gatshëm të ofrojnë 22 milionë euro, por klubi madrilen kërkon 30.

/Dorjan Gjepali/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar