Forumi Ekonomik Shqipëri-Mali i Zi, Lukshiç në Tiranë

Forumi Ekonomik Shqipëri-Mali i Zi, Lukshiç në Tiranë

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Integrimit Evropian i Malit të Zi, Igor Lukshiç zhvillon të hënën një vititë dy-ditore në Tiranë. Në axhendën e tij veç bisedimeve zyrtare ndërmjet dy Ministrave të Punëve të Jashtme, janë parashikuar takime të zotit Lukshiç edhe me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, zotin Bujar Nishani, me

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Integrimit Evropian i Malit të Zi, Igor Lukshiç zhvillon të hënën një vititë dy-ditore në Tiranë.

Në axhendën e tij veç bisedimeve zyrtare ndërmjet dy Ministrave të Punëve të Jashtme, janë parashikuar takime të zotit Lukshiç edhe me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, zotin Bujar Nishani, me Kryetaren e Kuvendit, zonjën Jozefina Topalli dhe me Kryeministrin, zotin Sali Berisha.

Në kuadër të kësaj vizitë do të mbahet edhe Forumi Ekonomik Shqipëri-Mali i Zi.

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar