Durrës, vidhet makina e familjes kosovare

Durrës, vidhet makina e familjes kosovare

Një familje kosovare nuk ka vetëm pas një ditë ka kalua nga qëndrimi i tyre në plazhin e Durrësit ku u është vjedhur makina me të cilën kishin udhëtuar. Fatkeqit janë të një familje në Prishtinë, Zyberi, raporton ‘RTK’. Rasti është denoncuar në policinë e shtetit shqiptar. Makinën e vjedhur, e tipit “Golf 5”, kryefamiljari

Një familje kosovare nuk ka vetëm pas një ditë ka kalua nga qëndrimi i tyre në plazhin e Durrësit ku u është vjedhur makina me të cilën kishin udhëtuar. Fatkeqit janë të një familje në Prishtinë, Zyberi, raporton ‘RTK’.

Rasti është denoncuar në policinë e shtetit shqiptar. Makinën e vjedhur, e tipit “Golf 5”, kryefamiljari Elsadati ia kishte dhuruar vitin e kaluar për ditëlindje gruas së tij, Mimoza.

Në të ndodheshin edhe disa gjëra të tjera me vlerë. Por, edhe pas kësaj, Elsadat Zymberi ka pohuar se përsëri do të vizitojë bregdetin shqiptar dhe se asgjë nuk do ta ndalojë që pushimet e tij t’i kalojë në Shqipëri.

/Erilda Sulika/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar