Dropbox tani me 175 milionë përdorues

Dropbox tani me 175 milionë përdorues

Dropbox gjatë një konference e mbajtur në San Francisko, prezantoi shërbimin e saj më të ri – Dropbox Platform, një spektër të ri i veglave të cilat e thjeshtojnë mënyrën se si aplikacionet zhvendosen në të dhënat e ruajtura në shërbim nga të gjithë pajisjet dhe platformat. Kompania me Dropbox Platform, shpreson të zëvendësojë mënyrën

Dropbox gjatë një konference e mbajtur në San Francisko, prezantoi shërbimin e saj më të ri – Dropbox Platform, një spektër të ri i veglave të cilat e thjeshtojnë mënyrën se si aplikacionet zhvendosen në të dhënat e ruajtura në shërbim nga të gjithë pajisjet dhe platformat.

Kompania me Dropbox Platform, shpreson të zëvendësojë mënyrën e ruajtjes së të dhënave me sinkronizim, që i jep mundësi integrimit dhe shërbimit të saj, duke u mundësuar përdoruesve që ta përdorin Dropbox-in si hard diskun e tyre personal.

Dropbox Platform përbëhet  nga Sync API, Datastore API dhe Drop-Ins. Dropbox ka nxjerrë funksionin Sync API, me të cilën e ka bërë më të thjesht sinkronizimin e të dhënave në Dropbox.

Zgjerimi i platformës me shërbime të reja, ka bërë që  Dropbox  të rrisë numrin e përdoruesve në 175 milionë, nga 100 milionë që e ka pasur  para pak kohësh. 

/Amela Shehi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar