Dorhiqet Leonardo

Dorhiqet Leonardo

Leonardo ka dhënë dorëheqje nga detyra e drejtorit sportiv të Paris Saint-Germain mëngjesin e sotëm dhe do të dorëzojë detyrën në fund të gushtit. “Leonardo sot e ka informuar Paris Saint-Germain për dëshirën e tij për të hequr dorë nga drejtori sportive kete vere. Ne na vjen keq për zgjidhjen e tij por e respektojmë

Leonardo ka dhënë dorëheqje nga detyra e drejtorit sportiv të Paris Saint-Germain mëngjesin e sotëm dhe do të dorëzojë detyrën në fund të gushtit.

“Leonardo sot e ka informuar Paris Saint-Germain për dëshirën e tij për të hequr dorë nga drejtori sportive kete vere. Ne na vjen keq për zgjidhjen e tij por e respektojmë këtë vendim. Ne e falënderojmë atë shumë për kontributet e rëndësishme në ndërtimin e projekteve për të ndërtuar një top klub evropian në Paris dhe i dëshirojmë atij çdo të emirë për zgjidhjet në karrierë në të ardhmen”, thuhet në deklaratën e klubit francez.

Leonardo e mori detyrën e drejtorit sprtiv të PSG-së në Qershor të 2011 pasi kishte lënë menaxhimin e skuadrës së Interit.

/Ariglon Pali/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar