Dorëhiqet kryeministri palestinez, Hamdallah

Dorëhiqet kryeministri palestinez, Hamdallah

Kryeministri palestinez Rami Hamdallah ka dhënë dorëheqjen vetëm tri javë pas zgjedhjes së në këtë post. Nga shtypi mësohet se dorëheqja e Hamdallah i është dorëzuar presidentit Mahmud Abbas për shkak të konflikteve mbi përgjegjësitë. Detajet të tjera nuk bëhen të ditura për mediat pasi ende nuk është e qartë nëse është miratuar ky vendim.

Kryeministri palestinez Rami Hamdallah ka dhënë dorëheqjen vetëm tri javë pas zgjedhjes së në këtë post.

Nga shtypi mësohet se dorëheqja e Hamdallah i është dorëzuar presidentit Mahmud Abbas për shkak të konflikteve mbi përgjegjësitë.

Detajet të tjera nuk bëhen të ditura për mediat pasi ende nuk është e qartë nëse është miratuar ky vendim.

Rami Hamdallah ka punuar si profesori i një universiteti, dhe mori detyrën e kryeministrit më 6 qershor të këtij viti.

/Muzafere Dema/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar