Dell me orë të mençur!

Dell me orë të mençur!

Sony ka debutuar me orën e mençur SmartWatch 2, gjithashtu thuhet se, kompanitë e mëdha të teknologjisë si Apple, Google dhe Samsung po punojnë për modelet e orëve të mençura. Tani edhe kompania Dell, ka vendosur që të bëjë një hap të tillë, ku bëhet e ditur se po punon gjithashtu për versionin e saj

Sony ka debutuar me orën e mençur SmartWatch 2, gjithashtu thuhet se, kompanitë e mëdha të teknologjisë si Apple, Google dhe Samsung po punojnë për modelet e orëve të mençura.

Tani edhe kompania Dell, ka vendosur që të bëjë një hap të tillë, ku bëhet e ditur se po punon gjithashtu për versionin e saj të orës së mençur.  Raporti më i fundit i publikuar nga Guardian thotë se Dell është duke  përgatitur të krijojë një model të orës, për të cilën deri tani nuk ka shumë detaje të mjaftueshme.

Do të jetë në interes të shumë njerëzve të shihet ora e re e prodhuar nga Dell, të cilat mund t’i vendosin në dorë, ose në kokë, ashtu si edhe te rasti i Google Glass. Ndërkohë pritet që viti i ardhshëm të jetë i mbushur me me pajisje të tilla.

/Amela Shehi/

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar