Dalin rezultatet e provimit të matematikës

Dalin rezultatet e provimit të matematikës

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka  publikuar sot notat e provimit të matematikës, dy javë pas dhënies së këti provimi. Gazeta  Panorama  publikoi sot listën e plotë për maturantët, sipas ID personale që ata kanë, si dhe notën e marrë në provimin e dhënë. Nga të dhënat e Agjencisë Kombëtare të Provimeve rezulton se 2300

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka  publikuar sot notat e provimit të matematikës, dy javë pas dhënies së këti provimi.

Gazeta  Panorama  publikoi sot listën e plotë për maturantët, sipas ID personale që ata kanë, si dhe notën e marrë në provimin e dhënë.

Nga të dhënat e Agjencisë Kombëtare të Provimeve rezulton se 2300 nxënës janë vlerësuar me notën 4. Ndërkohë që mbeten ende të parapërcaktuara provimet me zgjedhje që janë përzgjedhur nga vetë nxenësit.

Maturantët që rezultojnë jokalues në të paktën një provim të Maturës Shtetërore, nuk do të mund të konkurrojnë për të vazhduar universitetin.

/Sonila Duka/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar