• DY SHTETAS SHQIPTARË EKZEKUTOJNE MË NJË PLUMB POLICIN MALAJZEZ0

  Një polic kufitar i Malit të Zi, Millutin Lekoviq, 41-vjeç, raportohet të jetë qëlluar me armë zjarri rreth orës 14 në Igallo. Lekoviq ishte qëlluar me plumb në kokë. Të dyshuarit e parë të kësaj ngjarje ishte një shtetas kosovar, të cilin viktima së bashku me kolegët po e dërgonin për në stacionin e policisë,

  READ MORE
 • I AKSIDENTUARI I LARË NË GJAK, ASKUSH NUK I VJEN NË NDIHMË0

  Ish-kryeministri Sali Berisha poston pamje tronditëse nga një ngjarje në kryeqytet, tek zona e Unazës. Sipas të dhënave, bëhet fjalë për një të aksidentuar në Katund të Ri, Durrës, i cili shikohet të jetë i mbuluar në gjak dhe ambulanca nuk duket gjëkundi. “Përshëndetje doktor Berisha. Shihe këtë video në Katund të Ri, Durrës. Aksident!

  READ MORE
 • GJENDET PAJETË NJË 57-VJECAR0

  Në orët e para të mëngjesit të sotëm, banorët e zonës së “Liqenit Artificaial”, kanë lajmëruar policinë mbi gjetjen e një trupi të pajetë në trotuar. Pista e parë e policisë ka qëne ajo e vetëvrasjes pasi viktima, identiteti i të cilit nuk është ende i ditur, duket të ketë rënë nga kati i 5-të

  READ MORE
 • VAZHDOJNË PËRPJEKJET E FORCAVE TË EMERGJENCËS PËR OPERACION-SHPËTIMIN E BANORËVE0

  Lëkundjet e tërmetit që tronditën Shqipërinë orët e para të mëngjesit të sotëm rregjistrohen të jetë më të fortat në 40 vitet e fundit. Deri tani janë konfirmuar mbi 50 persona të mbetur nën rrënoja ku forcave të emergjencës shqiptare i janë bashkuar edhe ato kosovare, italjane, turke si dhe greke për të nisur operacion-

  READ MORE
 • Britanikët zgjedhin sot kryeministrin e ri0

  Britanikët zgjedhin këtë të enjte parlamentin e ri. Kjo është qeveria e dytë që pritet të dalë në pak muaj. Sipas sondazheve të ditëve të fundit, kryeministri Johnson është 10 pikë përqindje para liderit të opozitës, Corbyn. Ata votuan në orët e para të mëgjesit, në Londër. Kryeministri Johnson theu traditën. Ai zgjodhi të votonte,

  READ MORE
 • Greta Thunberg, Personi i Vitit0

  Aktivistja suedeze per mbrojtjen e klimës, Greta Thunberg, është zgjedhur njeriu i vitit nga Revista Time. Ajo u be e njohur për qendrimet e saj rreth kesaj krize globale. Në shtator, ajo foli para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, duke i kritikuar liderët e botes se nuk po veprojnë për zgjidhjen e kësaj

  READ MORE