Bekenbauer, 10 milionë euro në vit nga reklamat

Bekenbauer, 10 milionë euro në vit nga reklamat

Ndonëse futbollistët nënshkruan kontrata marramendëse me sponsorë të ndryshëm, përsëri ata nuk fitojnë më shumë se kajzeri bavarez, Franc Bekenbauer. Ikona e Gjermanisë ka të ardhura 10 milionë euro nga kontratat me sponsorët e tij. Bekenbauer ka kontratë me “Adidas”, “Mercedes”, “Sky” dhe gazsjellësin rus “RGS”. Fitimet i ka pohuar edhe menaxheri i tij, Markus

Ndonëse futbollistët nënshkruan kontrata marramendëse me sponsorë të ndryshëm, përsëri ata nuk fitojnë më shumë se kajzeri bavarez, Franc Bekenbauer.

Ikona e Gjermanisë ka të ardhura 10 milionë euro nga kontratat me sponsorët e tij. Bekenbauer ka kontratë me “Adidas”, “Mercedes”, “Sky” dhe gazsjellësin rus “RGS”. Fitimet i ka pohuar edhe menaxheri i tij, Markus Hëfle, firma e të cilit “MHM” këtë vit ka 20 milionë euro të ardhura. Të drejtat e marketingut për këtë firmë i ka pikërisht Bekenbauer.

 

/ Klajdi Lleshi /

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar