• Protesta e PD, kufizime të qarkullimit në disa rrugë të Tiranës

  Protesta e PD, kufizime të qarkullimit në disa rrugë të Tiranës0

  Mbahet sot protesta e thirrur nga Partia Demokratike. Kjo e fundit iu ka bërë thirrje shqiptarëve prej ditësh për të dalë sot, më 7 korrik, në shesh kundër qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Protesta e paralajmëruar sipas organizatorëve do të nisë në orën 19:00 dhe do të përfundojë në orën 21:00. Policia nuk ka informacione

  READ MORE
 • Dy ditë pas përleshjeve policia izraelite hyn në kompleksin e xhamisë Al-Aksa

  Dy ditë pas përleshjeve policia izraelite hyn në kompleksin e xhamisë Al-Aksa0

  Pas përleshjeve që shpërthyen herët këtë të premte  midis policisë izraelite dhe palestinezëve në xhaminë Al-Aksa, Policia izraelite ka hyrë në kompleksin e xhamisë Al-Aksa, ka larguar palestinezët nga zona jashtë xhamisë mëngjesin e 17 prillit, ndërsa dhjetëra palestinezë mbetën brenda ndërtesës. Nga përleshjet në xhami mjekët komunikuan se te pakten 150 palestinezë u plagosën.

  READ MORE
 • Policia arreston 16 persona në protestën për rritjen e çmimeve

  Policia arreston 16 persona në protestën për rritjen e çmimeve0

  Uniformat blu kanë arrestuar ditën e djeshme 16 persona, të cilët morën pjesë në protestën për rritjen e cmimeve në Shqipëri. Policia ka bërë me dije se po procedohen në gjendje të lire edhe 5 persona të tjerë. Të arrestuarit janë: Emiljano Çervenaku, Amarildo Zaimi, Vilian  Pjetri, Ernest Kapo, Gjovan Pjetri, Saimir Rrahmani, Pellumb Sina,

  READ MORE
 • Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar

  Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar0

  Në orët e para të mëngjesit ditën e sotme banorët e “5 Majit” u zgjuan duke parë pranë banesave të tyre  automjetet dhe punonjësit e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për të vijuar operacionin e shembjes. Disa prej banorëve kanë qëlluar me gurë drejt efektivëve të policisë dhe këta të fundit kanë hedhur gaz

  READ MORE
 • Sherr në Qytet Studenti, ngacmohen vajzat në leksion0

  Një përplasje mes studentëve ka ndodhur pasditen e djeshme në ambientet e ish-mensës në Qytet Studenti. Mësohet se pasditen e djeshme rreth orës 17:30, ndërsa po zhvillohej leksion tek ish-mensa duke qenë se Godina e Ekonomikut është në rikonstruksion, dy djem kanë hyrë në orën e leksionit dhe kanë ngacmuar vajzat që ishin në mësim.

  READ MORE
 • Vazhdojnë grabitjet e bankave, këtë radhë në Tepelenë

  Vazhdojnë grabitjet e bankave, këtë radhë në Tepelenë0

  Policia ende nuk ka arrestuar autorin e grabitjes së bankës së nivelit të dytë mesditën e djeshme. Bazuar te burimet nga policia, gazetari i Report Tv  raporton se autori i dyshuar, një 35-vjeçar dyshohet se fshihet në Kurvelesh. Gjithmonë sipas burimeve, ai është lokalizuar nga telefoni. 35-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur

  READ MORE