• Arti në zi, shuhet aktori Mirush Kabashi

  Arti në zi, shuhet aktori Mirush Kabashi0

  Artisti i mbarë popullit shqiptar, Mirush Kabashi ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 75-vjeçare. Kabashi ka ndërruar jetë orët e para të mëngjesit të 5 dhjetorit, ndërsa prej disa ditësh ishte intubuar dhe në gjendje të rëndë në spital. Aktori Kabashi prej vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë, ai është kuruar edhe në Turqi,

  READ MORE
 • “Venitja e kinematografisë shqiptare” intervistë me regjisorin Robert Budina

  “Venitja e kinematografisë shqiptare” intervistë me regjisorin Robert Budina0

  Kinematografia Shqiptare ka patur një vrull shumë më të madh përpara shumë viteve në krahasim me ditët e sotme. Kanë ndryshuar shumë faktorë dhe shumë kanë avancuar por kjo industri është zbehur dhe disa nga arsyet na i shpjegon dhe analizon më së miri regjisori Robert Budina. Si ishte gjendja e kinematografisë Shqiptare në fillimet

  READ MORE
 • Shuhet në moshën 71 vjeçare aktori William Hurt

  Shuhet në moshën 71 vjeçare aktori William Hurt0

  William Hurt, aktori amerikan fitues i çmimit Oscar, rolet e të cilit varionin nga dramat e njohura të viteve 1980 deri te filmat e Marvel, ka vdekur në moshën 71-vjeçare, thonë mediat amerikane. Hurt fitoi Oscarin për aktorin më të mirë në 1986 për rolin e një të burgosuri në një burg brazilian në “Kiss

  READ MORE