• PS fiton 5 bashki, “Shtëpia e Lirisë” merr Shkodrën, PD asnjë fitore

  PS fiton 5 bashki, “Shtëpia e Lirisë” merr Shkodrën, PD asnjë fitore0

  Partia Socialiste ka fituar 5 nga 6 bashkitë që zhvilluan zgjedhje më 6 Mars. PS ka triumfuar në Durrës, Dibër, Lushnje, Vorë dhe Rrogozhinë. Në Shkodër ka fituar kandidati i koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Bardh Spahia, përballë kandidates së PS-së, Majlinda Angoni dhe atij të PD-së, Xhemal Bushati. Pas përfundimit të numërimit të fletëve të

  READ MORE
 • Flet Çili: Veliaj është rivali i Ramës0

  Në studion e Top Talk, gazetari Henri Çili është shprehur se shpallja e kandidaturës nga ana e Veliajt është më tepër se thjesht një kandidaturë lokale. Sipas tij, kryebashkiaku Veliaj ka strukturuar një imazh prej lideri kombëtar, për të sfiduar Ramën brenda PS, ndryshe nga sa është linja zyrtare e të majtëve. “Veliaj ambicioz, ka

  READ MORE
 • Preç Zogaj, analize situatës politike në vend

  Preç Zogaj, analize situatës politike në vend0

  Publicisti Preç Zogaj gjatë një interviste për gazetën “Shekulli” ka analizuar situatën politike në vend, sjelljen e partive kundrejt reformës zgjedhore, argumenton votimin e Këshillit Kombëtar të PD-së dhe bën parashikime për protestën e opozitës. Zogaj u ndal gjerësisht te reforma zgjedhore, e cila është bllokuar për shkak të mungesës së vullnetit të palëve politike

  READ MORE