• PS fiton 5 bashki, “Shtëpia e Lirisë” merr Shkodrën, PD asnjë fitore

  PS fiton 5 bashki, “Shtëpia e Lirisë” merr Shkodrën, PD asnjë fitore0

  Partia Socialiste ka fituar 5 nga 6 bashkitë që zhvilluan zgjedhje më 6 Mars. PS ka triumfuar në Durrës, Dibër, Lushnje, Vorë dhe Rrogozhinë. Në Shkodër ka fituar kandidati i koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Bardh Spahia, përballë kandidates së PS-së, Majlinda Angoni dhe atij të PD-së, Xhemal Bushati. Pas përfundimit të numërimit të fletëve të

  READ MORE
 • Preç Zogaj, analize situatës politike në vend

  Preç Zogaj, analize situatës politike në vend0

  Publicisti Preç Zogaj gjatë një interviste për gazetën “Shekulli” ka analizuar situatën politike në vend, sjelljen e partive kundrejt reformës zgjedhore, argumenton votimin e Këshillit Kombëtar të PD-së dhe bën parashikime për protestën e opozitës. Zogaj u ndal gjerësisht te reforma zgjedhore, e cila është bllokuar për shkak të mungesës së vullnetit të palëve politike

  READ MORE