• Kombetarja e Kosoves merr lajmin e rendesishem para ndeshjes me Çekine.0

    Këtë muaj Kombetarja e Kosoves do të zhvilloj ndeshjen më të rëndësishme në histori kunder Republikës së Çekisë per eleminiatoret e Europianit 2020. Mediumet lokale ne Prishtine raportojnë se një ndër futbollistët më të mirë të Çekisë, Patrik Schick nuk do të luaj kunder nesh, transmeton Indeksonline. Sulmuesi i Romës që është i huazuar te

    READ MORE
  • Shqipëria rikthehet fuqishëm pas shkarkimit të Panuçit0

    Shqipëria rikthehet fuqishëm pas shkarkimit të trajnerit Panuçi dhe ardhjes së Ervin Bulkut. Ish trajneri i kombëtares shqipëtare Panuçi është shkarkuar pas një mori ndeshjesh të dështuara. Presidenti I FSHF-së Armando Duka e ka shkarkuar për shkak se Panuçi në 15 ndeshjet e fundit nuk ka mundur të bëjë jo më shumë se 3 fitore

    READ MORE