• Agjent terreni, puna më e kërkuar në treg

  Agjent terreni, puna më e kërkuar në treg0

  Një ndër punët më të kërkuara kohët e fundit ka qenë dhe agjent terreni.Po çfarë është saktësisht kjo punë,për të ditur më tepër rreth ksaje  kemi ne intervist zonjën Eda Meta një prej menaxhereve te nje kompanie gjermane e çila ka vite eksperiencë në këtë fushë. Si eksperte le të themi në këtë punë mund

  READ MORE
 • Zelensky i bën thirrje Bidenit të jetë “udhëheqësi i paqes”

  Zelensky i bën thirrje Bidenit të jetë “udhëheqësi i paqes”0

  Presidenti Volodymyr Zelensky përsërit lutjen e tij për një zonë ndalim-fluturimi mbi Ukrainë dhe bën thirrje për më shumë sanksione ndaj Rusisë në një fjalim në Kongresin amerikan. Zelensky thotë se bisedimet e paqes me Rusinë kanë filluar të “duken më realiste”. Negociatori ukrainas Mykhailo Podolyak thotë se ka “kontradikta themelore” gjatë bisedimeve, por “sigurisht

  READ MORE