• Arrestohet këngëtarja shqiptare Elsa Lila

  Arrestohet këngëtarja shqiptare Elsa Lila0

  Elsa Lila, këngëtarja e njohur shqiptare, ndodhet tani pas hekurave pas një goditjeje nga policia ndaj një rrjeti të organizuar të drogës në Itali. La Repubblica raporton se Lila ishte mes 9 shtetasve të tjerë shqiptarë dhe italianë të cilët u arrestuan mëngjesin e sotëm në kryeqytetin e Romës. Bashkë me 40-vjeçarin është arrestuar edhe

  READ MORE
 • Di Maio: Italia dhe Kina kurrë kaq pranë njëra-tjetrës0

  • Bota
  • November 5, 2019

  Ministri i jashtëm Luigi Di Maio në ceremoninë e hapjes së CIIE, në ekspozitën importeve në Shangai deklaroi se “Italia dhe Kina nuk kanë qenë kurrë kaq afër.” Di Maio ishte në këtë ceremoni si ministri i vetëm i Jashtëm, së bashku me të krerët e shteteve dhe qeverive, përfshirë Xi dhe Emmanuel Macron. “Italia

  READ MORE