• Zjarri rrezikon termocentralin bërthamor në Korenë e Jugut (Video)

    Zjarri rrezikon termocentralin bërthamor në Korenë e Jugut (Video)0

    Një zjarr ka rënë në zonën malore të qytetit Uljin në Korenë e Jugut. Deri më tani, 3500 hektarë tokë janë shkrumbuar nga zjarri në pyll dhe më shumë se 350 shtëpi janë përfshirë nga flakët. Zjarri  i cili u përhap me shpejtësi për shkak të erës së fortë, ka mbërritur në termocentralin bërthamor të

    READ MORE