Qeveria turke: Do përdorim ushtrinë ndaj protestuesve

Qeveria turke: Do përdorim ushtrinë ndaj protestuesve

Qeveria turke ka paralajmëruar se do të përdorë ushtrinë për ti dhënë fund protestave prej tre javësh në Stamboll dhe qytete të tjera. “Qeveria do të përdorë të gjitha fuqitë e veta dhe forcat e armatosura nëse do të jetë e nevojshme”, deklaroi zv.kryeministri turk Bulenc Arinc. Nga raportimi i agjencisë së lajmeve Anadoll, kryeministri

Qeveria turke ka paralajmëruar se do të përdorë ushtrinë për ti dhënë fund protestave prej tre javësh në Stamboll dhe qytete të tjera.

“Qeveria do të përdorë të gjitha fuqitë e veta dhe forcat e armatosura nëse do të jetë e nevojshme”, deklaroi zv.kryeministri turk Bulenc Arinc.

Nga raportimi i agjencisë së lajmeve Anadoll, kryeministri i vendit Rexhep Tayap Erdogan tha se nuk e njeh parlamentin Europian.

Asambleja Parlamentare miratoi të enjten një rezolutë kritike ndaj brutalitetit të policisë turke, për qendrimin e qeverisë dhe kryeministrit turk.

/Erilda Sulika/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar