Morinë, kapet kosovari i kërkuar nga Interpoli

Morinë, kapet kosovari i kërkuar nga Interpoli

Një shtetas kosovarë është plagosur ndërsa po kalonte pikën e Kalimit Kufitar të Morinës në Kukës, Sipas Policisë së Kukësit mësohet se është bërë ndalimi i shtetasit Nexhat Gashi, 27 vjeç lindur në Landocicë të Kosovës, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia gjermane. Arrestimi i tij është bërë pasi ka tentuar të kalojë kufirin

Një shtetas kosovarë është plagosur ndërsa po kalonte pikën e Kalimit Kufitar të Morinës në Kukës,

Sipas Policisë së Kukësit mësohet se është bërë ndalimi i shtetasit Nexhat Gashi, 27 vjeç lindur në Landocicë të Kosovës, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia gjermane.

Arrestimi i tij është bërë pasi ka tentuar të kalojë kufirin Kosovë- Shqipëri, për në hyrje të  territorin shqiptar.

Sipas burimeve policore, ndaj tij ishte lëshuar një  urdhër arresti pasi akuzohet nga autoritetet gjermane për veprën penale “Vjedhje e rëndë në bashkëpunim” dhe “Trafik droge”.

/Amela Shehi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar