Mediat Italiane: Mundёsitё pёr fitore tё “Sanremo 2018” tё kandidatit Ermal Meta

  Itali sot nis festivali i 68 i muzikёs Italiane “Sanremo 2018” . Pёr pesё ditё rrjesht do tё konkurojnё njёzet kёngёtarё  Italianё pёr tre ҫmimet e para , mes tyre ёshtё nё garё  dhe kantautori Shqiptar Ermal Meta . Pёr vitin e tretё artisti Shqiptar  Ermal Meta do tё ngjitet nё skenёn e teatrit

 

meta111

Itali sot nis festivali i 68 i muzikёs Italiane “Sanremo 2018” . Pёr pesё ditё rrjesht do tё konkurojnё njёzet kёngёtarё  Italianё pёr tre ҫmimet e para , mes tyre ёshtё nё garё  dhe kantautori Shqiptar Ermal Meta .

Pёr vitin e tretё artisti Shqiptar  Ermal Meta do tё ngjitet nё skenёn e teatrit Ariston ,por kёtё radhё me njё duet me kёngёtarin e njohur Italian Fabrizio Moro .  Kёnga e tyre mban titullin “Nuk mё keni bёrё asgjё “ . Sipas bookmaker-ave Italianё kjo kёngё mund tё jetё dhe fituesja e Festivalit “Sanremo 2018” .

Festivali do tё prezantohet nga njё kёngёtar I famshёm Italian ,nga kёngёtari Claudio Baglioni  I cili ёshtё njёkohёsisht dhe Drejtori Artistik I Festivalit , shoqёruesja e tij do tё jetё Michele Hunziker dhe nga aktori Pier Francesko Favino.

Nё “Sanremo 2018 “ nё kategorinё big do tё konkurojnё njёzet kёngёtarё tё njohur Italianё ,  ndёrsa nё kategorinё e kёngёtarёve tё rinj do tё konkurojnё tetё tё tjerё .

Tё ftuarit special do tё jenё tё shumtё nё “Sanremo 2018” , kёngёtari Britanik Sting , Rapper Shaggy , kantautori Amerikan James Taylor dhe shumё tё tjerё.

Pёrgatiti :F.B

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar